• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Obecna kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie dużo bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją szalenie bogatych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE jest potęgą. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy mieć na uwadze, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy na przykład problem dużego bezrobocia, w szczególności wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednakże ma duże kłopoty? Trudno w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.